ویزای سرمایه گذاری Tier 1 برای درخواست های افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در بریتانیا هستند، باز است.

پس از یک دوره بررسی، قوانین جدیدی در ماه مارس ۲۰۱۹ به اجرا درآمد، که مقررات و الزامات سختگیرانه تری را برای متقاضیان ویزای سرمایه گذاری Tier 1 اعمال کرد.

ویزای سرمایه گذاری Tier 1 چیست؟

این ویزا این امکان را به شما می دهد تا به میزان حداقل ۲ میلیون پوند در سرمایه سهامی بریتانیا یا سرمایه وامی در شرکت های بازرگانی فعال و ثبت شده در بریتانیا، سرمایه گذاری کنید. دارندگان ویزای سرمایه گذاری، مجاز به کار، تحصیل و شرکت در فعالیت های تجاری در بریتانیا هستند (الزامی وجود ندارد).

برای درخواست ویزای سرمایه گذاری Tier 1، نیازمند ارائه چه چیزی هستم؟

شرایط لازم برای ویزای سرمایه گذاری Tier 1، پس از بازنگری دولت در ماه مارس ۲۰۱۹، سخت تر شد. مقررات جدید، ضوابط دشوارتری را بر متقاضیان تحمیل می کند. به عنوان قسمتی از درخواست خود، باید نشان دهید:

  • مبلغ سرمایه گذاری ۲ میلیون پوند، بجای ارزش بازار، نرخ پرداخت شده توسط سرمایه گذار است.
  • مبلغ سرمایه گذاری متعلق به شما، همسرتان یا شریک حقوقی تان می باشد.
  • وجوه سرمایه باید در یک یا چند مؤسسه مالی قانونی نگه داشته شود. بانک بریتانیایی که سرمایه شما را در اختیار دارد، باید تأیید کند که کلیه بررسی های ارزیابی لازم و تحقیقات شناسایی و احراز هویت مشتری را انجام داده است.
  • وجوه سرمایه برای انتقال و سرمایه گذاری در بریتانیا، در دسترس است.
  • شرط نشان دادن منبع وجه، در صورتیکه مبلغ ۲ میلیون پوند برای مدت زمان کمتر از ۲ سال نگه داشته شده باشد (سابقاً برای مدت ۹۰ روز بود).
  • در صورتیکه وزارت امور داخله بنابر دلایل مستدل، معتقد باشد که متقاضیان، مقررات کنترل ارزی را نقض کرده اند، درخواست ویزای آن ها ممکن است رد شود.

سرمایه گذاری ها یا فعالیت های مجاز تحت برنامه سرمایه گذاری Tier 1 کدامند؟

شما مجاز به سرمایه گذاری در شرکت های مشغول در حوزه سرمایه گذاری املاک، مدیریت یا توسعه املاک، یا کار کردن به عنوان یک ورزشکار یا مربی ورزشی حرفه ای، و یا مطالبه سرمایه عمومی بریتانیا، نیستید. قوانین جدید سال ۲۰۱۹، همچنین اوراق قرضه دولتی را از لیست سرمایه گذاری های مجاز حذف می کنند.

سرمایه گذاری های اشتراکی که بودجه خود را از یک سازمان دولتی بریتانیایی یا تفویضی بریتانیا و یا یکی از نمایندگی های آن دریافت می کنند، مطابق قوانین جدید، در دسته سرمایه گذاری های مجاز به شمار می روند.

هرگونه ابزار واسطه ای باید توسط اداره راهبرد امور مالی بریتانیا (FCA) کنترل و تنظیم شود و فرد سرمایه گذار نیازمند ارائه مدارکی در مورد مقصد نهایی سرمایه گذاری و نحوه انتقال وجه به آنجا، می باشد.

تعیین یک شرکت بریتانیایی «فعال و تجاری» نیز سخت تر شده است. مدارک قوی تری از تجارت در بریتانیا به شرح زیر مورد انتظار است:

  • در اداره ثبت شرکت ها و مشاغل بریتانیا ثبت شده باشد.
  • برای مالیات شرکت و «PAYE»، در سازمان سلطنتی درآمد و گمرکات علیاحضرت (HMRC) ثبت شده باشد.
  • حساب ها و حساب بانکی تجاری بریتانیا، که تجارت منظم را نشان دهد.
  • حداقل دو کارمند بریتانیایی که مدیر و اداره کننده نباشند.

ویزای سرمایه گذاری Tier 1 تا چه مدت اعتبار دارد؟

ورود به بریتانیا تحت ویزای سرمایه گذاری Tier 1 برای مدت حداکثر سه سال و چهار ماه می باشد. شما می توانید برای تمدید این ویزا به مدت دو سال دیگر، اقدام کنید.

چگونه می توانم ویزای سرمایه گذاری Tier 1 خود را تمدید کنم؟

اگر قبل از ۲۹ مارس ۲۰۱۹ برای ویزای سرمایه گذاری Tier 1 اقدام کرده و ویزای شما پیش از این تاریخ صادر شده باشد، قوانین «قدیمی» در مورد تمدید ویزا، تا ۵ آوریل ۲۰۲۳ ادامه خواهد یافت.

درخواست های اقامت تحت این برنامه، تا تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۵ قابل انجام است.

اگر ویزای شما قبل از ۶ نوامبر ۲۰۱۴ صادر شده باشد، هنگامی که سقف مبلغ اصلی ۱ میلیون پوند اعمال شده است، تاریخ های مهم جهت بخاطر سپردن بدین قرار است؛ ۶ آوریل ۲۰۲۰ برای تمدید و ۶ آوریل ۲۰۲۲ برای اقامت. درخواست هایی که بعد از این تاریخ ها ارسال شوند، مشمول قوانین جدید خواهند بود.

طبق آخرین تغییرات قانون، درخواست های تمدید ویزای ارسال شده از خارج کشور اکنون برای مدت ۲ سال تأیید می شوند، تا مطابق با تمدید ویزاهای انجام شده در داخل بریتانیا شوند. شما ملزم هستید که ضوابط واجد شرایط بودن را برآورده کرده و یک درخواست رسمی برای تمدید ویزای سرمایه گذاری Tier 1 خود، ارسال کنید.

آیا دارندگان ویزای سرمایه گذاری Tier 1 می تواند برای اقامت در بریتانیا اقدام کنند؟

شما در صورتیکه پس از دو سال مبلغ ۱۰ میلیون پوند، یا پس از سه سال مبلغ ۵ میلیون پوند، و یا پس از پنج سال مبلغ ۲ میلیون پوند سرمایه گذاری کنید، ممکن است واجد شرایط درخواست برای اقامت دائم بریتانیا شوید. هر یک از اعضای خانواده وابسته به شما که با خود همراه می آورید، باید پنج سال منتظر بمانند تا واجد شرایط درخواست اقامت شوند.

انجام یک درخواست ویزای سرمایه گذاری Tier 1

ما هم به افراد و هم به طیف وسیعی از کارفرمایان تجاری کمک می کنیم تا احتیاجات طرح پویایی جهانی خود، از جمله درخواست های ویزای سرمایه گذاری Tier 1 را برآورده کنند.

مشاوران حقوقی همکار ما این تجربه را دارند که شما را در زمینه مناسب ترین دسته ویزا متناسب با شرایطتان، راهنمایی کنند و همچنین این بینش را دارند تا این روند را تا حد امکان هموارتر کنند.

تیمی متشکل از وکلای مهاجرتی و کارمندان سابق وزارت امور داخله، که شهرت دیرینه ای در مدیریت و انجام مؤثر و کارآمد درخواست های ویزا، و ارائه مشاوره تخصصی در رابطه با ویزا، دارند.

ما همچنین فشارهای ناشی از جابجایی از سویی به سوی دیگر جهان را درک می کنیم، و از ایفای نقش حمایتی خود برای کاهش فشارها، بسیار خرسندیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست