ویزای Tier2 انگلستان یا ویزای کاری این کشور، یکی از بهترین ویزاهای کاری در جهان است و از تنوع موضوعی فراوانی برخوردار است که به آن خواهیم پرداخت. شرایط بسیار مناسب کار در کشور انگلستان، علاقمندان به این ویزا را به سمت خود جلب می کند. همین شرایط ویژه کاری در کشور انگلستان سبب شده است تا رقابت برای دریافت کار افزایش یابد. نرخ بیکاری در کشور انگلستان در حدود 4% است و این موضوع شانس دریافت شغل را بیش تر می کند. از آنجا که همه شهروندان غیراروپایی برای کار انگلستان به ویزای Tier2 انگلستان نیازمند هستند، شرایط آن را در این مقاله بررسی می کنیم.

کار در انگلستان

کشور انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشورهای قاره اروپا و جهان است. این کشور با در اختیار داشتن حق امتیاز بسیاری از کمپانی های برجسته جهان سرمایه زیادی را بدست آورده است. علاقمندان به کار در این کشور به حداقل مدرک زبان انگلیسی معادل B1 نیاز خواهند داشت. شهروندان کشورهای غیر اروپایی نیز نمی توانند بدون ویزا و اجازه کار در کشور انگلستان مشغول به کار شوند. با توجه به رقابت سنگین برای بدست آوردن شغل در انگلستان، تنها افراد ماهر قادر به پذیرش کاری خواهند بود. پروسه زمانی دریافت کار در کشور انگلستان چیزی در حدود 10 ماه زمان خواهد برد. میانگین درآمد در کشور انگلستان در حدود 27000 پوند در طول یک سال است و حداقل دستمزد در نظر گرفته شده برای شاغلین در کشور انگلستان 1463 یورو در ماه است.

برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان راه پر فراز و نشیبی پیش روی شما قرار دارد. در صورتی می توانید ویزای کاری انگلستان را بدست آورید که پیشتر قرارداد کاری در انگلستان امضا کرده باشید. در حقیقت شما باید یک کارفرمای مناسب برای خود پیدا کرده و با او قرارداد امضا کنید.

شرایط ویزای Tier2 انگلستان

کارفرما وظیفه دارد اداره کار کشور انگلستان را مجاب کند که شغل مورد نظر وی برای اتباع خارجی توسط شهروندان انگلیسی قابل انجام نیست. پس از قطعی شدن وضعیت قرارداد فرد با کارفرما، می تواند برای دریافت ویزای Tier2 انگلستان اقدام کند. این ویزا در حالت عمومی به افراد متخصص در زمینه های مختلف شغلی ارائه می شود. در صورتی که ویزای آن شخص صادر شود قادر خواهد بود به کشور انگلستان سفر کند. ویزای Tier2 انگلستان علاوه بر ویزای عمومی به گونه های مختلفی که در زیر اشاره خواهیم کرد نیز صادر می شود:

 • ویزای کاری مذهبی
 • ویزای کاری ورزشکاران
 • ویزای کاری انتقال درون شرکتی

مدارک لازم برای دریافت ویزای Tier2 انگلستان

برای بدست آوردن ویزای Tier2 انگلستان باید مدارک مورد نیازی سفارت انگلستان را به این واحد تحویل دهید. سفارت کشور انگلستان وظیفه رسیدگی به شرایط متقاضی برای صدور روادید را به عهده دارد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای Tier2 انگلستان عبارتند از؛

 • گذرنامه با حداقل 3 ماه اعتبار از روز ورود شخص به انگلستان
 • دو قطعه عکس رنگی
 • گواهی که نشان دهنده قرارداد رسمی آن فرد با یک شرکت در انگلستان است
 • گواهی حمایتی شرکتی که با متقاضی قرار داده امضا کرده است
 • گواهی تمکن مالی که نشان می دهد توانایی زندگی در انگلستان را دارد
 • گواهی معتبر تسلط به زبان انگلیسی
 • گواهی سلامت جسمانی و عدم ابتلا به بیماری های واگیر دار
 • گواهی بیمه معتبر درمانی در کشور انگلستان
 • پرداخت هزینه های صدور ویزا به صورت نقدی در محل سفارت
 • گواهی رسمی از طرف کارفرما مبنی بر انجام امور قانونی استخدام

ویزای Tier2 انگلستان در مورد مذهب

یکی از انواع ویزاهای کاری در کشور انگلستان، ویزای مذهبی این کشور است. افرادی که دارای مدارج علمی بالای دینی هستند، می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. این افراد باید اثبات کنند که به چه دلیلی قصد سفر به کشور انگلستان را دارند. از جمله دلایل مورد پذیرش سفارت کشور انگلستان برای صدور ویزای کار مذهبی می توان به موعظه، انجام امور مذهبی خاص، تدریس مذهبی، ترجمه متون دینی، فعالیت های تبلیغاتی و انجام خدمات رفاهی اشاره کرد.

برای صدور این ویزا به مدرک تسلط به زبان انگلیسی نیاز خواهد بود. این ویزا برای اقامت بلند مدت در کشور انگلستان صادر می شود. دارندگان این ویزا می توانند پس از 5 سال اقامت پی در پی در کشور انگلستان، اقامت دائم بدست آورند.

ویزای Tier2 انگلستان در مورد ورزش

یکی دیگر از انواع ویزای کاری کشور انگلستان، ویزای کاری برای ورزشکاران حرفه ای است. کسانی که در رشته ورزشی خود دارای تخصص هستند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. در حقیقت این ویزا ویژه مربیان و ورزشکارانی است که با یک تیم ورزشی قرارداد بلند مدت امضا کرده اند. مربیان و ورزشکاران نیز برای دریافت ویزا به مدرک زبان انگلیسی نیاز خواهند داشت. ورزشکاران نیز پس از 5 سال اقامت، می توانند اقامت دائم کشور انگلستان را بدست آورند.

ویزای Tier2 انگلستان در مورد ویزای انتقال درون شرکتی

این نوع از ویزای کاری کشور انگلستان به کارمندان شرکت های بین المللی درون انگلستان داده می شود. در صورتی که شرکت مادر، خارج از انگلستان باشد می تواند کارمندان خود را به شعبه انگلستان بفرستند. این ماموریت باید حداقل 12 ماه به طول بیانجامد. همچنین فرد باید در طول این 12 ماه حداقل 40 هزار پوند از طرف شرکت حقوق دریافت کند.

با این وجود این نوع ویزای کار نیازی به تایید اداره کار در کشور انگلستان نخواهد داشت. فرد همچنین باید امتیازات کافی برای صدور ویزای کاری در انگلستان را نیز دارا باشد. همچنین در صورتی که فرد برای حداقل 3سال مامور شده باشد، به گواهی تسلط به زبان انگلیسی نیاز خواهد داشت. اقامت 5 ساله در انگلستان به کمک این ویزا نیز می تواند ضامن اقامت دائم دارنده ویزا در انگلستان باشد. البته این نوع ویزا یکی از ویزاهایی است که در زمینه کاری در کشور انگلستان وجود دارد. در هر صورت تعداد ویزاهای کشور انگلستان برای کار تنها به این گزینه محدود نیست.

کشور انگلستان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه مبارزه با بیکاری بوده است. بالا بودن ارزش پول کشور انگلستان نسبت به اتحادیه اروپا بر جذابیت مهاجرت کاری به این کشور می افزاید. شهروندان غیراروپایی برای کار در کشور انگلستان به ویزای Tier2 انگلستان نیاز پیدا خواهند کرد. این ویزا به مدت یک سال اعتبار خواهد داشت اما به صورت نامحدود قابلیت تمدید دارد. پس از 5 سال اقامت کاری در انگلستان می توانید در صورت دارا بودن شرایط اقامت خود را دائمی کنید. اقامت دائم به معنای توانایی استفاده از همه امکانات شهروندان انگلستان بجز حق رای و پذیرش مسئولیت های حیاتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست